Lista produktów:

Brak produktów w koszyku.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Zamknij

Jak planować remont w tych czasach?

Sytuacja na rynku, z jaką się spotkaliśmy niemiło zaskoczyła wielu z nas. Gdy po pandemii wydawało nam się, ze już nic gorszego i bardziej nieprawdopodobnego nie może się nam przydarzyć wybuchła wojna w Ukrainie… Szalejących podwyżek nie ma końca, ludzie obawiają się o swoją przyszłość, wstrzymują inwestycje i trzymają środki na czarną godzinę. Ale co dalej?

Marzył nam się remont, mieszkanie wymaga odświeżenia, meble wymiany, chcieliśmy od dawna wykonać metamorfozę wnętrza lub dokończyć wykończenie?

Co zrobić, by zaoszczędzić na remoncie?

Zdecydowanie pierwsza myśl, jaka nam w większości przychodzi to taka, aby wykorzystać do tego tanie produkty dostępne w powszechnych sieciówkach i to będzie najrozsądniejsze rozwiązanie. W naszej opinii nic bardziej mylnego. Oczywiście każdy musi zmierzyć się z możliwościami swojego budżetu, aczkolwiek pamiętajmy o jednym – często a powiedzielibyśmy nawet, że zawsze wybierając gorszą jakość płacimy za produkt dwa razy. Kryzys to jest ten moment kiedy właśnie powinniśmy się zastanowić czy stać nas na to, by za dany mebel płacić dwa razy. Czy za dwa , pięć lat, gdy produkt się zniszczy chcemy kupować go ponownie? Czy może jednak wybrać drogę przemyślanego, ponadczasowego rozwiązania, które zdecydowanie posłuży na znacznie dłużej?

Co jeśli nie będzie nas na to stać ?

Zwłaszcza, gdy remont był tak całkiem niedawno… I tutaj właśnie mocno zachęcamy do dokonania autentycznej kalkulacji nad oceną jakości wyrobu, a jego cena. W tych czasach po prostu na jednorazowe rozwiązania nas nie stać. Co więcej powinniśmy naprawdę spoglądać na wystrój naszego wnętrza bardziej horyzontalnie. Stwórzmy spójną neutralną bazę – podłogi, sufity, zabudowy stałe w taki sposób, by przy ewentualnej zmianie moc tylko operować zmianą detali. Zastanówmy się spokojnie jakie kolory i materiały lubimy, jakimi przedmiotami tak naprawdę chcemy i potrzebujemy się otaczać. Z pewnością wyeliminujemy cześć rzeczy, których tak naprawdę nie używamy, nie potrzebujemy a ich czyszczenie zabiera nam tylko czas i energię. Twórzmy wnętrza ponadczasowe, nie ulegajmy trendom i zadbajmy o higienę designu w naszym domu. Kupujmy raz a porządnie, trwałe i na lata, a nie będziemy musieli się zastanawiać czy nas stać na kolejny remont. Solidne meble, wykonane z naturalnych materiałów to naprawdę dobra inwestycja. Ponadto wybierając meble wykonane z naturalnych materiałów, jak drewno, metal, kamień możemy w przypadku uszkodzeń poddać taki mebel renowacji. Warto się nad tym zastanowić w momencie zakupu i pamiętać, by popsute naprawiać, a nie wyrzucać.

Wybierając jakość wybierasz oszczędność, także na zdrowiu

Zdecydowanie solidny mebel to inwestycja na lata, ale czy pomyśleliście, jak to się miewa w odniesieniu do naszego zdrowia? Już wyjaśniamy – warto wiedzieć, z czego meble, którymi na co dzień się otaczamy są wykonane. A dlaczego? A dlatego, że zdecydowana większość powszechnie dostępnych mebli tapicerowanych, czy “drewnianych” zawierają szereg niebezpiecznych dla zdrowia substancji, które utleniając się bardzo mocno nam szkodzą. Ftalany, pcb, TZO, czy bisfenol A to tylko nieliczne z nich. Środki konserwujące, znajdujące się w płytach meblowych, zabezpieczające przed palnością substancje oraz lotne związki chemiczne są to toksyny, wchodzące w skład wielu mebli, szczególnie niebezpieczne dla alergików, drażniące drogi oddechowe, mogące powodować choroby nowotworowe. Długotrwałe przebywanie wśród takich składników z pewnością nie wpływa na nasze zdrowie. Dlatego naprawdę warto pytać o składy, dbać by meble wykonane były z bezpiecznych materiałów, pokryte były atestowanymi olejami i farbami, które nie stanowią zagrożenia dla naszego zdrowia. Wybór porządnego mebla to więc nie tylko zakup na lata, ale i oszczędność na wizytach lekarskich i problemach z alergiami.

Czy myślimy o zdrowiu też w kontekście naszej planety?

Czy zastanawiamy się jak nasze wybory wpływają na środowisko naturalne? Czy zdajemy sobie sprawę, że wybierając tanie, imprtowane, niewiadomego składu meble i dodatki szkodzimy nie tylko swojemy zdrowiu, ale potwornie zaśmiecamy planetę? Czy wiemy jaką ilość odpadów dekoracyjnych generujemy i że to ma wpływ na życie naszych dzieci i wnucząt? Zachęcamy do myślenia w szerszym kontekście nie tylko w ramach planów remontowych ale myśląc globalnie pamiętajmy o środowisku naturalnym. Jak wiele jest śmieci wokół nas, jaka cześć przedmiotów z naszego domu wkrótce trafi na wysypisko? Postarajmy się dokonywać naprawdę przemyślanych zakupów, by nie potęgować dewastacji naszej planety. I co ważne wybierajmy bezpiecznie, sposoby produkcji mają znaczenie. Atesty, certyfikaty i zrównoważona produkcja to zdecydowanie aspekty pomijane w wystroju wnętrza. A przecież to rzeczy wśród których nieustannie przebywamy, to rzeczy które pozostaną po nas na długie lata.

0 0 Głosy
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze