Lista produktów:

Brak produktów w koszyku.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Zamknij

Sztuka ręcznego szycia kołder

My Alpaca – firma o anglojęzycznym brzmieniu ze stu procentowymi polskimi korzeniami, działająca w podkarpackim Krośnie. Zajmuje się ona szyciem niepowtarzalnych kołder i poduszek wypełnionych cudownie miękką a zarazem ekskluzywną wełną z alpaki.

Ręczne pikowanie kołder wymaga ogromnej cierpliwości oraz dużej wprawy. Wszystko po to, by otrzymać produkt luksusowy, specjalnie dla tych, którzy przywiązują wagę do szczegółów, cenią sobie naturalność oraz pracę ludzkich rąk.

Jedna alpaka może dać rocznie około 3 kg włókna.

Nie da się ukryć, że szyte maszynowo kołdry i poduszki stały się bardzo popularne i ogólnodostępne, ale na szczęście klienci coraz częściej i chętniej poszukują produktów bardzo dobrych jakościowo, trwałych, naturalnych i wykonanych z sercem, które mają swoją historię i duszę. Tym bardziej, że kołdra i poduszka to jest taki element naszego codziennego życia, w którym pragniemy czuć się wygodnie, przytulnie, ciepło i najzwyczajniej w świecie taką kołdrą możemy się fantastycznie otulić i błogo zasnąć.

A jak wygląda szycie tych wyjątkowych kołder? Otóż szczęśliwe alpaki strzyżone są zaledwie raz w roku, a dokładnie w maju. Z ciekawostek, to jedna alpaka może dać rocznie około 3 kg włókna, co wystarcza na wypełnienie dwóch podwójnych kołder. Włókno jest ręcznie oczyszczane na sitach, a następnie prane w ekologicznym mydle, bez absolutnie żadnych dodatków w postaci środków chemicznych. Potem następuje proces przetwarzania włókna, tzw. gręplowanie. Jest to najważniejszy etap, który polega na rozczesywaniu setkami malutkich igiełek, które znajdują się na rolkach gręplarki. Takie rozczesywanie wykonywane jest dwukrotnie, a efektem jest bardzo czysty, miękki i uformowany błam o grubości kilku centymetrów. Następnie takie włókno dokładnie rozkładane jest pomiędzy odpowiednio docięte dwie warstwy poszycia (wyłącznie z bawełniany lub bawełny z bambusem). Na górną warstwę poszycia, oczywiście ręcznie, nanoszony jest wzór pikowania, który gwarantuje, że włókno nie przemieszcza się ani nie powstają tzw. zimne punkty. Całość obszywana jest bawełnianą lamówką. I oto mamy gotowy produkt. Zadbaj o jakość swojego wypoczynku i ciesz się komfortem magicznego otulenia od dziś.

5 1 Głos
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze